V červenci 1983 koupil fond rodiny McLean starou ovocnou farmu Thelema, posazenou na vrcholku Helshooge Pass asi 6 kilometrů od Stellenbosch. Tento obchod byl vyvrcholením dlouhého hledání Gyla a Barbary Webbových, protože se jedná o neobvyklou lokaci, kde se dají pěstovat výjimečná vína, což bylo jejich výhradním úmyslem.

Farmu tvoří 157 hektarů země na svazích Simonbergu. Vinice leží v nadmořské výšce od 370 až 640 metrů hlavně na jižních svazích. To dělá z Telemy jednu z nejvyšších a pravděpodobně i nejchladnějších vinařských farem v oblasti Stellenbosch. Ačkoliv se vína vyráběla na farmě na začátku století a stolová vína se vyráběla do pozdních let šedesátých, v době koupě vinice se zde žádná vína nevyskytovala. Na 25 hektarech se obdělávaly švestky, jablka a hrušky v různých stádiích degenerace. Zanedbaný stav farmy jí nemohl ubrat na půvabu – hlavně díky velkolepý vyhlídkám na hory Simonberg, Drakestein a Jonkershoek a samotné farmě která je poseta obrovskými duby. Příbytky pracovníků na farmě byly opraveny a byly postaveny i nové chaty a starý Cape viktoriánský statek obnoven. Sady postupně ustoupily vinicím a panenské horské svahy byly praveny, aby navýšily ornou půdu na 40 hektarů. Detailní testy půdy odhalily, že se jedná o rozložený granit s excelentním zadržováním vody.

V roce 2000 koupila Thelema Sutherland, jablečný sad v Elgin Valley. Na tomto chladném místě bylo vysazeno 45 hektarů vína, včetně Sauvignon Blanc, Chardonnay, Shiraz, Grenache a Pinot Noir. Vlnité kopce a blízká vzdálenost k Atlantickému oceánu nabízí vinné révě vynikající podmínky. Všechno ovoce ze Sutherlandu se převáží do Thelemy na zpracování a naplňuje se zde do lahví pod značkou Thelema Sutherland.

Gyless Webb řídí veškerý chod farmy a výrobny na víno a zbývajícími vedoucími jsou jeho žena Barbara a švagrová Jenny de Tolly.