Tři sta letý vinný majetek byl jednou z částí prospívající farmy Vergelegen, jenž vlastnil kapský guvernér Willem Adriaan van der Stel. Po van der Stelovu odvolání v roce 1708, byl majetek rozdělen na čtyři části. Část Morgenster byla koupena Jacquesem Malanem, Francouzem, jenž uprchl z nábožensky pronásledované Francie. On byl ten, kdo dal farmě své jméno. Asi 14 let později předal majetek svému synu Danieli, který byl otcem 13 dětí.

Velký, skvěle zařízený tradiční dům, rozsáhlé hospodářské budovy a dobře zásobený sklípek předal Daniel synovi Jacobusovi v roce 1711. Giulio Bertrand, koupil celou farmu v roce 1992, ihned začal s rozsáhlu rekonstrukcí Morgensteru pod vedením architekta Revela Foxe.

Morgenster se dnes pyšní nejen olivovníky, ale i klasickými červenými odrůdami hroznů jako Merlot, Cabernet sauvignon a Cabernet fran.V neposlední řadě je jeho chloubou i super moderní sklep.

Morgenster leží 35 minut od Kapského města. Specializuje se na šlechtění tří druhů Bordeaux a jejich smíchávání je zároveň nejsilnější stránka mongersteru.V nedávné době, Morgenster zasadil i malá množství italských variant Nebbiolo a Sangiovese. Ředitel a zároveň vinný konzultant Pierre Lurtonúzce spolupracuje s enologistou a vinařem Mariusem Lateganem a vinařským týmem ve složení Gerhard Bruwer a François Viljoen, aby svým zákazníkům nabízel jen ty nejlepší červené směsi.

Morgenster 2003, vlajková loď vinařství,je zařazeno do nabídky od březba roku 2007. Další vína, z oblasti Lourens River Valley, byla na trhu již o několik let dříve. Tomuto vinařství se neustále dostává pocty z různých koutů světa. Dvě čtyřhvězdná hodnocení John Platter 2006 a 2007 pro Morgenster a Lourens River Valley; Magazím Grape (hrozen) pět hvězdiček získal Morgenster 2000 a čtyři Lourens River Valley 2000; Steve Tanzer International Wine Cellar udělil Morgensteru 2001 91 bodů, a Robert Parker 88, víno se také dostalo do top desítky v prosincovém vydání časopisu Wine Magazine 2005.