Jordan Wines
(Stellenbosch)

Jihoafrické kořeny. Celosvětové uznání.

Gary a Kathy Jordan vyrábí vína světové kvality od roku 1993 na farmě s více jak třísetletou tradicí. On je geolog a ona ekonomka – dohromady jsou jako tým fenoménem. Garyho rodiče, Ted a Sheelagh, koupili 146 hektarů pozemků Stellenbosch v roce 1982 a pustili se do rozsáhlého programu přesazování, který se zaměřoval na pěstování klasických druhů o ohledem na různé druhy půd a svahů.

Úbočí vinic Jordan nabízí velkolepý panoramatický výhled na Table Mountain, False Bay a Stellenbosch. Gary a Kathy pracovali mezinárodně dva roky, aby vybrousili svůj energetický styl s praktickou zkušeností. Vrátili se domů, aby v roce 1992 vybudovali sklípek.

Následující rok, byla vinná réva připravena pro výrobu vín, která by nesla jméno Jordan. Již od tohoto roku bylo jasné, že se zrodila nová hvězda na vinařském nebi. Přetrvávající úspěch rozšířil tým zaměřující se na výrobu vyloženě individuálních vín, která kombinují ovocnou dostupnost Nového Světa s Klasickou Elegancí.

Vinice

Filozofie Jordanů je jednoduchá: Úspěch začíná na vinicích. Vznik nevšedních vín umožnilo opatrné zacházení s rozsáhlými přírodními přínosy farmy díky inovativním canopy technikám a výběru druhů a klonů, které se obzvláště hodí k různým typům půd a svahů.

Unikátní svým přírodním designem, svahy Jordan směřují na sever, jih, východ a západ, s vinicemi položenými v různých nadmořských výškách od 160 do 410 metrů nad mořem. Vinice položené blízko Indickému a Atlantickému oceánu těží z přímořské mlhy a chladných vánků. Mírné středomořské klima s přímořským vlivem minimalizuje nebezpečí škod způsobených mrazy.

Půdy v Jordan se vyvíjely z šest set miliónů let starého granitu Cape, a pohybují se od hlubokého, vysušeného jílu až po štěrkovité a písečné dvojité půdy položené na jílu.