Groote Post byl vždy známý převážně odrůdou Sauvignon Blanc. V posledních letech se však mezi jeho špičková vína dostaly i odrůdy jako Chardonnay, Shiraz a Pinot Noir.

Přestože produkce získává od roku 1999 mnohá ocenění, spolumajitel Nick Pentz a vinař Lukas Wentzel věří, že nejlepší cena teprve přijde. Jsou si jistí, že vinice Groote Post jsou práně nyní v ideálním stádiu životního cyklu pro pěstování těch nejlepších hroznů.

Bylo to patrné už v roce 2004, kdy produkce splňovala požadované fyziologické faktory a fenologickou zralost, což mělo za následek komplexní vína ukazující intenzivní ovocné chutě. Vinice z 18. století leží na kapském západním pobřeží v Darling Hills a k dnešnímu dni zabírá téměř 4 000 ha.

Právě Darling Hills jsou důvodem úpěchu odrůdy Sauvignon Blanc. Nadmořská výška je od 200m do 450m, což způsobuje, že letní jihovýchodní větry vinici dostatečně ochlazují. Vinice také díky podnebním podmínkám nepotřebuje žádné zavlažování. Průměrné roční srážky jsou 480mm. Peter a (otec) a Nick (syn) mají s Groote Post jasné cíle: maximalizovat potenciál jejich vinic a vyrábět víno nejvyšší kvality!