O firmě


Projekt SAWE- South African Wine Emporium vznikl díky dlouholetým obchodním kontaktům  v Jihoafrické republice. Významnější obchodní výměna nastala v roce 1998 vývozem českého skla a dovozem unikátního nábytku vyráběného ze vzácného exotického dřeva, vytěženého ze 100-letých recyklovaných železničních pražců, zahradního nábytku z obnovitelných eukalyptových plantáží a vzácných artefaktů vytvořených původními obyvateli mnoha oblasti celé Afriky. Především dlouhodobé a osobní kontakty s majiteli vinařství daly vznik myšlence vytvoření impéria jihoafrických vín v srdci Evropy.

Přestože má vinařský průmysl v Jižní Africe dlouholetou tradici, ve 20. století byla produkce vína zaměřena převážně na levnější vína pro hromadnou spotřebu. Některá vinařství byla nucena své farmy úplně uzavřít. Naštěstí na přelomu tisíciletí se situace zcela obrátila. Významní enologové zjistili, že vinice, obzvláště pak v oblastech Stellenbosch, Paarl, Robertson a Constantia, splňují přísná kritéria pro výrobu vín nejvyšší kvality. Jižní Afrika tak začala kvalitou konkurovat významným světovým vinařstvím, začala vítězit v mezinárodních soutěžích jako je Michelangelo, Thropy Award, Decanter, John Platter, Veritas nebo Tops at Spar. Společnost Charlie & Charlie má, díky svému dlouholetému působení v JAR, vybudované dostatečně pevné obchodní a přátelské pilíře. Dokázala vždy vyhovět poptávce jihoafrických vinařství a rozšířit tak své působení i v této oblasti podnikání.

Neuplynulo ani pár let a projekt SAWE se stal nepostradatelným doplňkem společnosti. Přestože bylo SAWE v začátcích, dokázalo si v Jižní Africe obhájit svou zralost a profesionalitu.

V minulých letech jsme zastupovali dvanáct mezinárodně významných a odborníky uznávaných vinařství jakými jsou Morgenster, Meerendal, Ridgeback House, Lindhorst, Groot Constantia či Rose Garden. V roce 2009 jsme díky vysokému zájmu rozšířili zastoupení pro dalších deset vinařství jako např. Groote Post, Muratie, Jordan, Simonsig, Beyerskloof, Thelema atd.

Klub SAWCI - dnes už je díky působení klubu možné např. pořídit exkluzivní vinotéku na míru, účastnit se degustací či aukcí jedinečných vín a uměleckých předmětů a nebo se do Afriky zajet podívat osobně.